Teams for the 2006 - 2007 Season


Team Lauzon

Bunn-O-Matic Corporation

Skip : Stephane Lauzon
Vice : Don Lynn
Second : Rod Reynolds
Lead : Lynn Williamson

(Click on the photo to see the team schedule.)


Team Fennell

Pepsi

Skip : Doug Fennell
Vice : Ron Fennell
Second : Paul Dubois
Lead : Dave Fennell

(Click on the photo to see the team schedule.)


Team Heggestad

Aurora Auto Wholesaler

Skip : Cory Heggestad
Vice : Wyllie Allan
Second : Darryl MacKenzie
Lead : Frank Badowich

(Click on the photo to see the team schedule.)


Team Corbeil

AquaTerre Solutions Inc ~ Grant Cunningham Trucking Inc

Vice : Susan Froud
Skip : Al Corbeil
Lead : Maggie Carr
Second : Tom Cunningham

(Click on the photo to see the team schedule.)


Team Warnica

Shot Rock Shop

Skip : Glen Warnica
Vice : Garry Morgan
Second : Scott Snelgrove
Lead : Noel Southwick

(Click on the photo to see the team schedule.)


Team McIntyre

Dominion of Canada Insurance Co. ~ G.M.F. Transport

Skip : Ted McIntyre
Vice : Steve Periard
Second : Brian Mooring
Lead : Rob Peacock

(Click on the photo to see the team schedule.)


Team Leach

CorpLogoWare ~ Gormac ~ McNic Transport ~ Timex

Skip : Ken Leach
Vice : Len McNicol
Second : Steve Flanigan
Lead : Don Chapman

(Click on the photo to see the team schedule.)


Team Dumond

Genumark ~ Dundee Wealth Management

Skip : Ken Dumond
Vice : Rosanne Butorajac
Second : Jenn Ormand
Lead : Sean Flaherty

(Click on the photo to see the team schedule.)


Team Clark

Hollywood Pizza ~ ERGO Inc.

Skip : Kim Clark
Vice : Susan Morby
Second : Ken Clark
Lead : Marnie Downey

(Click on the photo to see the team schedule.)


Team Artichuk

Hewitt's Sweet Corn - B

Skip : Nick Artichuk
Vice : Trevor Hewitt
Second : Jeff Heron
Lead : Jonathan Woolhouse

(Click on the photo to see the team schedule.)


Team Bain

Bain

Skip : Cameron Bain
Vice : Roger Jewer
Second : Rick Breithaupt
Lead : Bill Garner

(Click on the photo to see the team schedule.)


Team Archer

High St Chiropractic ~ Innisbrook Golf Course

Skip : Terrance Archer
Vice : Ian Schepers
Second : Franklin P. Ditullio
Lead : Robert Hoski

(Click on the photo to see the team schedule.)


Team Dehnke

Matrix Audio Design

Skip : Pat Dehnke
Vice : Sherry McAlpine
Second : Ruth Watson Barb Wilcox
Lead : Jackie Kavanagh

(Click on the photo to see the team schedule.)


Team Lindner

Hewitt's Sweet Corn - A

Skip : Carrie Lindner
Vice : Megan Balsdon
Second : Margie Darnley
Lead : Abbey Darnley

(Click on the photo to see the team schedule.)


Return to top

Simcoe Major Curling League • c/o Andrew Thompson • 28 Felt Crescent • Barrie, ON  L4N 8V1
Email: aeThompson5@hotmail.com